V reakci na informace, o kterých jsme se dočetli na jiných webových stránkách se sami sebe ptáme. Jaký osud čeká TPCA?

Z externích veřejných zdrojů se dozvídáme víc než od vedení společnosti. V článcích se třeba dočteme, že se jedná o osudu naší továrny. Dále pak to, že PSA chce elektromobil, Toyota by vsadila na malý crossover. Z vyjádření generální ředitelky Citroënu Lindy Jacksonové, nepanuje v současné době mezi třemi zúčastněnými značkami naprostá jednota ohledně dalších společných projektů v automobilce TPCA.

Takže jaké jsou možnosti? Nechceme nikoho strašit a ani povzbuzovat, další řádky berte jako naši úvahu o možné budoucnosti TPCA.

  •  PSA a Toyota se nedohodne na společném projektu. Zůstane továrna bez majitele? Jedna „Simply Clever“ automobilka plánuje výstavbu nové továrny v zahraničí s obdobnou kapacitou.
  • PSA a Toyota se dohodnou na společném projektu a budou se zde vyrábět nové elektromobily i automobily s hybridním pohonem. Práce na dalších 15let minimálně.
  • PSA couvne a zůstane pouze Toyota. Prodeje Ayga naznačují, že by kapacita továrny dokázala vyrábět i jinou Toyotu. Půjde do toho Toyota sama?
  • PSA koupilo Opel a blíži se konec výroby modelu Adam a Karl. To by mohla být jedna z možnosti, jak využít výrobní kapacitu této továrny. Vyrábět zde i malý automobil Opel.
  • PSA a Toyota se nedohodnou a žádný projekt nebude. I když je to nepravděpodobné, poslední musí zhasnout.

Co se dočteme příště? Nechme se překvapit. Snad půjde o pozitivní informaci pro automobilku TPCA. Více informací bychom  od vedení společnosti určitě všichni přivítali. Je smutné, že se tak důležité informace dozvídáme pokaždé z internetu.

 

Zdroje:

http://www.auto.cz/psa-toyota-tpca-resi-budoucnost-trojcat-kolina-domluvi-nove-generaci-125172

https://automix.cars.cz/nova-auta/jedna-se-o-osudu-tovarny-tpca-u-kolina-francouzi-chteji-elektromobil-toyota-ne-20181013.html